Memapar bagi tujuan makluman dan promosi aktiviti-aktiviti pelayaran di negeri Terengganu terutamanya yang berkait rapat dengan Persatuan Pelayaran Terengganu, Persatuan Luncur layar Terenggan, Majlis Sukan Sekolah-Sekolah negeri Terengganu dan juga MSNTerengganu

 

PENCARIAN BAKAT BARU SUKAN PELAYARAN NEGERI TERENGGANU

USAHA PENCARIAN BAKAT BARU AKAN DILAKUKAN SECARA LEBIH PROGRESIF SEBAIK SAHAJA SELEPAS TAMAT SAHAJA KEJOHANAN DWI TAHUNAN SUKAN MALAYSIA; SUKMA 2018, PERAK YANG AKAN MELABUHKAN TIRAINYA PADA 22HB SEPTEMBER INI. 

 

KITA AKAN MENAWARKAN TEMPAT UNTUK MENGIKUTI KURSUS PELAYARAN YANG MENGANDUNGI MINIMA 8 SESI KEPADA SEKOLAH-SEKOLAH/INSITUSI-INSTITUSI BERMINAT.

 

WALAUPUN BEGITU T-WinS DALAM MASA YANG SAMA TETAP MENERIMA DAN MEMBUKA PENYERTAAN SECARA INDIVIDU BAGI SESIAPA YANG BERMINAT UNTUK MENCUBA SUKAN INI BAIK UNTUK DIRI SENNDIRI MAHUPUN UNTUK ANAK-ANAK PELAYAR.

 

HUBUNGI KAMI JIKA ANDA MEMPUNYAI SEBARANG PERTANYAAN ATAU KEMUSYKILAN MELALUI LINK BUTTON DI BAWAH ATAU BOLEH MENGHUBUNGI CONTACT PERSON BERIKUT:

ABDUL RANI BIN IDRIS: KETUA JURULATIH SUKAN PELAYARAN NEGERI TERENGGANU

TEL: +6012 5296850
EMAIL: abdulraniidris@gmail.com

FB/MESSANGER: Abdul Rani Idris

CADANGAN JADUAL PROGRAM PENCARIAN BAKAT

JADUAL UNTUK MY TRY LAYAR

 

BAGI OPEN MY TRY-LAYAR PROGRAM INI TERBUKA KEPADA SEMUA HAD LIMIT UMUR DENGAN KADAR

  • BAYARAN RM 30.00 DIKENAKAN BAGI SETIAP SESI.
  • SETIAP SESI LATIHAN MINIMA 2 JAM HINGGA KE- 4JAM
  • MASA SESI ATAS KELAPANGAN SETIAP PEMOHON/PESERTA
  • LAPAN SESI DI CADANGKAN BAGI MEMBOLEHKAN SETIAP PESERTA MENDAPATKAN KEMAHIRAN PELAYARAN SECARA BERSENDIRIAN DAN SELAMAT BAGI KEADAAN ANGIN PERLAHAN SEKITAR 8-10KTS.

BAGI PROGRAM IPT BAYARAN SEBANYAK RM30 SEORANG DIKENAKAN BAGI KESELURUHAN PROGRAM

BAGI PROGRAM SEKOLAH BAYARAN SEBANYAK RM20 SEORANG DIKENAKAN BAGI KESELURUHAN PROGRAM

PENCARIAN BAKAT BARU KELAS OPTIMIST

Pencarian bakat baru bagi kelas Optimist akan menumpukan kepada pelajar sekolah rendah. Tumpuan khas akan diberikan kepada pelajar perempuan...ini memandangkan pasukan mempunyai penyertaan yang amat rendah bagi kategori ini.

 

Walaupun begitu pengambilan bagi sekolah menengah terutama atlet perempuan berusia 13 tahun juga akan diterima...bergantung kepada saiz badan pelajar

Peluang

Bagi kelas Optimist peluang untuk beraksi di kejohanan SUKMA 2020 adalah cerah kerana sehingga kini belum ada atlet berpotensi bagi acara ini.

 

Bagi kategori lelaki persaingan akan menjadi lebih sengit kerana terdapat beberapa pesaing hebat yang telah berada dalam program pembangunan berterusan pasukan

 

Walaupun begitu peuang masih terbuka bagi atlet bertukar ke kelas lain terutamanya windsurfing Bic Techno, selain itu kelas Laser (Laser 4.7/Radial) dan juga International 420

PENCARIAN BAKAT BARU KELAS WINDSURFING BIC TECHNO

Pasukan juga akan memmfokuskan kepada kelas windsurfing Bic Techno. Sasaran adalah kepada atlet sekolah menengah berusia 15 tahun dan ke bawah (Ting 1 hingga Ting 3).

 

Untuk makluman terutamanya bagi kelas Bic Techno lelaki pasukan Terengganu masih belum mempunyai atlet berpotensi bagi acara ini. 

 

Peluang

Kelas ini mempunyai peluang yang cerah bagi mewakili SUKMA 2020 ataupun setidak-tidaknya berada dalam pasukan utama program  SUKMA 2020

PENCARIAN BAKAT BARU KELAS SINGLE HANDED DINGHY (LASER) DAN DOUBLE HANDED DINGHY (INT 420)

Peluang diberi kepada pelajar-pelajar lain untuk mencuba sukan pelayaran ini dan seterusnya jika berminat boleh meneruskan menjalani latihan bersama dalam program pembangunan pelapis negeri Terengganu. 

 

Persaingan bagi kelas ini agak sukar bagi pelayar pelajar baru kerana terdapat ramai bekas pelayar Optimist yang lebih berpengalaman selalunya akan menguasai kelas ini.

 

Tetapi walau pun begitu peluang tetap ada bagi yang berpotensi dan mempunyai saiz badan yang bersesuaian terutamnya sebagai tugasan crew

ANDA BERPELUANG MENJADI SEPERTI MEREKA

Footage 2011: Kini kedua mereka Abdul Latif dan Safares telah menjadi pelayar utama negeri Terengganu dan telah berjaya menempa nama di kejohanan-kejohanan tempat dan luar negara



CORETAN DARI SUKAN ASIA # DAY 7

HARI INI MERUPAKAN HARI REHAT BAGI SEMUA ACARA SUKAN PELAYARAN DI KEJOHANAN ASIAN GAMES 2018....
TIADA LAPORAN DILAPORKAN OLEH KAWAN-KAWAN.. MELAINKAN SEDIKIT AKTIVITI YANG DIBAWAKAN OLEH LAMAN FB PAGE INASAF SERTA TERIMAKASIH KEPADA ASTRO ARENA YANG MEMAPARKAN TEMUBUAL DENGAN PELAYAR NEGARA KHAIRULNIZAM MOHD AFENDY BERKENAAN DENGAN PENCAPAIAN BELIAU SERTA HASRAT BESAR NIZAM UNTUK MENYEKAT HATRIK DARI HA JEE MIN DARI KOREA SELATAN DALAM ACARA LASER STANDARD PADA HARI TERAKHIR BESOK

 

0 Comments

CORETAN DARI SUKAN ASIA # DAY 6

Asian Games 2018 – Sailing Competition Day 6

The Sailing Competition at the Asian Games 2018 at Jakarta is coming to the business end of the event and the fields are beginning to narrow toward the medal. Tomorrow is a rest day and the final medal positions would be decided day after – wind permitting.

 

<<<<In the Laser 4.7, India’s HARSHITA TOMAR had a good outing today and has moved to the third spot displacing fellow sailor GOVIND BAIRAGI. Malaysia and China maintain the first and second position.>>>>

Continue Reading> For posted result included

Asian Games 2018

- Day 6

 

Result After 11 Races out of 12 Races

 

 

Laser Standard (16 participants)

 

1. Ha Jeemin (KOR) - 17.8

2. Khairulnizam (MAS) - 19

3. Ryan Lo (SGP) - 22

 

Congratulation to Khairulnizam confirmed qualified Olympic 2020 by merit for Asia Slot

 

Laser Radial (10 participants)

1. Doi Manami (JPN) - 11

2. Dong Shuang (CHN)- 24

3. Chanwim Kamolwan (THA) - 34

4. Nur Shazrin (MAS) - 34

 

 

Laser 4.7 (23 participants)

1. Fauzi Kaman Shah (MAS)- 19

2. Wang Jianxiong (CHN)- 40

3.Bairagi Govind (IND) - 50

12. Nabila Natasha (MAS) - 97

 

Congratulation to Fauzi Kaman Shah Confirmed Gold already 

RESULT AFTER 9 RACES OUT OF 12 RACES


International 470 Men (11 participants)

1.Tetsuya/Akira (JPN)- 15

2. Wang Chao/Xu Zangjun (CHN)- 21

3.Kim/Jihoo (KOR) - 36

5. Faizal/Syukri (MAS) - 43

 

International 470 women (7 participants)

1. Yoshida/Miho (JPN)- 11

2. Menxi/Haiyan (CHN)- 18

 

3. Aishah/Shikin (MAS) - 33

 

RESULT AFTER 9 RACES OUT OF 12 RACES


Result After 10 Fleet Races + 4 Relay Races out of 11 Fleet Races + 4 Relay Races

 

RSOne Mix Team (8 Teams) 

1.Chen Hao/Tan Yue (CHN)- 34

2. Ma Kwan/Kikabhoy (HKG) - 54

3. Ilham Wahab/Fatin (MAS) - 96

4. Marlini/Ramadan (INA) - 113

 

Congratulation to Illham & Fatin Confirmed Bronze

 

Note:

 

1) Average Wind Speed (5-8 knot)

2) Tomorrow rest day for all classes

3) 1 Race and medal presentation for all classes on 31/8

 

 

 


Asian Games 2018 – Sailing Competition Day 6 – Morning Report

After a warm Tuesday get ready for a cooler Wednesday. All classes race today with the 9ers and windsurfers having three races each and for the…

0 Comments

CORETAN DARI SUKAN ASIA # DAY 5

Lawatan YB Menteri Belia dan Sukan ke kem kontijen pelayaran Malaysia 

Asian Games 2018 – Sailing Competition Day 5

Jakarta, Indonesia, presented a hot day and light winds, perfect for a day of hot competition where the 144 sailors competing in the Asian Games 2018…

<<<<<<

In the Laser Standard, Korea’s HA JEEMIN remains in the pole position. Malaysia’s MOHD AFENDY KHAIRULNIZAM has extended his margin over Singapore’s LO JUN HAN RYAN who remains in the third place. Korea having already qualified for the Tokyo 2020 Olympics at the recently concluded Sailing World Championships at Aarhus, it is now between Malaysia and Singapore to win the spot at the Asian Games 2018.

Japan’s DOI MANAMI continues her dominance in the Laser Radial with two more first position finishes today. She is followed by China’s ZHANG DONGSHUANG, Thailand’s CHANYIM KAMOLWAN, Malaysia’s MOHAMAD LATIF NUR SHAZRIN. India’s KUMANAN NETHRA had a poor day at office today but remains optimistic on her chances. Japan and China have already qualified for the Tokyo 2020 Olympic Games and it is now between Thailand and Malaysia to seal their spot at the Asian Games 2018. The next few days will see both of them battle it out on the water.

In the Laser 4.7 Malaysia’s KAMAN SHAH MUHAMMAD FAUZI leads the fleet and is followed by China’s WANG JIANXIONG. India’s BAIRAGI GOVIND maintains his third position despite a bad race today. India’s TOMAR HARSHITA benefitted from light winds and has moved into fourth place.

<<<<<

SUMMARY RESULT FOR MALAYSIAN ATHLETES AFTER 9 RACES OUT OF 12 RACES

 

 

Laser Standard (16 participants)

1. Ha Jeemin (KOR) - 14.8

2. Khairulnizam (MAS) - 15

3. Ryan Lo (SGP) - 17

 

Laser Radial (10 participants)

1. Doi Manami (JPN) - 9

2. Dong Shuang (CHN)- 18

3. Chanwim Kamolwan (THA) - 27

4. Nur Shazrin (MAS) - 27

 

 

Laser 4.7 (23 participants)

1. Fauzi Kaman Shah (MAS)- 15

2. Wang Jianxiong (CHN)- 27

3.Bairagi Govind (IND) - 39

 

12. Nabila Natasha (MAS) - 90 

RESULT AFTER 9 RACES OUT OF 12 RACES


International 470 Men (11 participants)

1.Tetsuya/Akira (JPN)- 9

2. Wang Chao/Xu Zangjun (CHN)- 16

3.Kim/Jihoo (KOR) - 24

5. Faizal/Syukri (MAS) - 36

 

International 470 women (7 participants)

1. Yoshida/Miho (JPN)- 8

2. Menxi/Haiyan (CHN)- 16

 

3. Aishah/Shikin (MAS) - 27

RESULT AFTER 9 RACES OUT OF 12 RACES


Result After 7 Fleet Races + 4 Relay Races out of 11 Fleet Races + 4 Relay Races

 

RSOne Mix Team (8 Teams) 

1.Chen Hao/Tan Yue (CHN)- 24

2. Ma Kwan/Kikabhoy (HKG) - 30

3. Ilham Wahab/Fatin (MAS) - 64

 

4. Marlini/Ramadan (INA) -86

 

 

Note:

 

1) Average Wind Speed (5-8 knot)

2) Tomorrow 3 races for RSOne Fleet Race

 

3) Tomorrow 2 Races for Lasers and 470


0 Comments


PAPARAN SEMUA POSTING LAIN DISINI