Penang Sailing Open Regatta 2015

Tarikh: 10hb - 11hb Oktober 2015

Venue: Chinese Swimming Club

Kelas dipertandingkan: Windsurfing Raceboard Open,Windsurf Formula, Windsurf Junior, Optimist, Single Handed Dinghy dan Double Handed Dinghy 

Status: terbuka bukan Ranking

Kejohanan Penang Sailing Open Regatta 2015 diadakan dengan kerjasama Persatuan Perahu Layar Pulau Pinang (PSA), Malaysian Windsurfing sailing Association (MWSA) juga dikendalikan dengan kerjasama Chinese Swimming Club (CSC). Kejohanan ini lebih menumpukan kepada kelas windsurfing, walaupun begitu kelas Laser, double handed dan Optimist juga turut dipertandingkan

Penyertaan

Kejohanan ini diadakan serentak dengan Kejohanan KFC-Melaka Open Regatta yang merupakan kejohanan ranking kebangsaan. Ini menyebabkan penyertaan pada kejohanan di Pulau Pinang ini sedikit kurang mendapat sambutan.

 

Apatah lagi kejohanan ini tidak dimasukkan ke dalam kejohanan utama kalendar penyertaan negeri-negeri bagi tahun ini. 

 

Walaupun begitu kejohanan ini sekurang-kurangnya berjaya menambah aktiviti sukan yang diadakan sempena hari Sukan Negara yang mana dijalan aktiviti-aktiviti sukan di seluruh negara.

Keputusan Acara-acara dipertandingkan

WINDSURFING RACEBOARD OPEN Class

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 10, Scoring system: Appendix A

Rank

Division

Class

SailNo

Club

HelmName

R1

R2

R3

R4

R5

R6

R7

Total

Nett

1st

 

RACEBOARD OPEN

MAS 20

TESA-MSNT

ILLHAM BIN WAHAB

(2)

2

1

1

1

1

1

9

7

2nd

 

RACEBOARD OPEN

11

PPTLDM

MUHD FIRDAUS BIN ABDUL HAMID

1

1

4

2

2

3

(5)

18

13

3rd

MASTER

RACEBOARD OPEN

1

PSC

ZAINAL BIN MISRAN

3

3

2

4

(6)

2

2

22

16

4th

 

RACEBOARD OPEN

MAS 1

TESA-MSNT

ELFEE SHAHRIZAN BIN ALIAS

5

(6)

3

3

3

5

3

28

22

5th

 

RACEBOARD OPEN

MAS 26

PSA

GEH CHEOW LIN

(6)

5

5

6

5

6

4

37

31

6th

MASTER

RACEBOARD OPEN

117

CSC

YUNUS BIN JAMIL

7

4

8

8

4

4

(11 DNC)

46

35

7th

 

RACEBOARD OPEN

MAS 3

PSA

KATHERINE ONG XIN YEAN

(8)

7

7

7

7

7

6

49

41

8th

 

RACEBOARD OPEN

46

TESA-MSNT

MUHAMMAD AL FIRDAUS BIN MOHD ZAHAWI

(9)

9

9

5

8

8

7

55

46

9th

 

RACEBOARD OPEN

61

PSC

DENNIS TAN CHUEN HOOI

4

8

6

(11 DNC)

11 DNC

11 DNC

11 DNC

62

51

10th

 

RACEBOARD OPEN

MAS 21

PPLPS

MUHAMMAD ALIF BIN YAZIN AFFAR

10

10

10

9

9

9

(11 DNC)

68

57

 

 

Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com

WINDSURFING FORMULA Class

Sailed: 4, Discards: 1, To count: 3, Entries: 3, Scoring system: Appendix A

Rank

Division

Class

SailNo

Club

HelmName

R1

R2

R3

R4

Total

Nett

1st

 

FORMULA

MAS 1

PSC

LEVI CHEANG SIAN JIN

1

1

(4 DNC)

1

7

3

2nd

MASTER

FORMULA

36

CSC

KHAW CHUI SEIN

(2)

2

1

2

7

5

3rd

 

FORMULA

71

PERAK

MOHAMAD RAZALI BIN MANSOR

(4 DNC)

4 DNC

4 DNF

4 DNC

16

12


 

Sailwave Scoring Software 2.16.7

www.sailwave.com 

Windsurfing Junior

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 4, Scoring system: Appendix A

Rank

Class

SailNo

Club

HelmName

R1

R2

R3

R4

R5

R6

R7

Total

Nett

1st

WINDSURFING JUNIOR

A

PSA

MOHAMAD SYAMIM AZIM BIN SAHARI

1

1

1

1

1

(2)

2

9

7

2nd

WINDSURFING JUNIOR

 

CSC

TIM CHUANG

(2)

2

2

2

2

1

1

12

10

3rd

WINDSURFING JUNIOR

ZETA

PSA

SHAHUL HAMID BIN ABU TAHIR

(5 DNC)

5 DNC

5 DNC

5 DNC

3

3

3

29

24

4th

WINDSURFING JUNIOR

11

TESA-MSNT

SITI FATIN NABILAH BT MOHD ASHINI

(5 RET)

5 RET

5 RET

5 RET

5 RET

5 RET

4

34

29

 

 

Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com

OPTIMIST BOY Division

 

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 7, Scoring system: Appendix A

Rank

Class

SailNo

Club

HelmName

R1

R2

R3

R4

R5

R6

R7

Total

Nett

1st

OPTIMIST

MAS580

PKSA

AZLEE BIN SAMSUDIN

(2)

1

1

1

1

1

2

9

7

2nd

OPTIMIST

MAS20

PKSA

MUHD ZARIF HUMAIDI B AHMAD ZARINI

1

(2)

2

2

2

2

1

12

10

3rd

OPTIMIST

MAS 28

PSA

MOHD HAIZZAD BIN NORDIN

(8 DNC)

8 DNC

8 DNC

3

4

4

3

38

30

4th

OPTIMIST

P1

PSA

MUHD NASRI BIN RAHIM

(8 DNC)

8 DNC

8 DNC

8 DNF

3

3

8 DNC

46

38

5th

OPTIMIST

P71

PSA

MUHD AIMAR ADAM B ROSHIDI

(8 DNC)

8 DNC

8 DNC

8 DNF

5

5

4

46

38

6th

OPTIMIST

MAS70

PSA

MUHD AMMAR HAZMAN BIN ROSLI

(8 DNC)

8 DNC

8 DNC

4

7

8 DNC

6

49

41

7th

OPTIMIST

P4

PSA

MOHD FAKHRULAZIM BIN MAZLAN

(8 DNC)

8 DNC

8 DNC

8 DNF

6

6

5

49

41

 

 

OPTIMIST GIRL Division

 

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Entries: 4, Scoring system: Appendix A

Rank

Class

SailNo

Club

HelmName

R1

R2

R3

R4

R5

R6

R7

Total

Nett

1st

OPTIMIST

MAS581

PKSA

NURUL SHAZWANIE BT MOHD SAAD

(1)

1

1

1

1

1

1

7

6

2nd

OPTIMIST

P11

CSC

CELINE CHUANG

2

2

2

(5 DNF)

4

4

4

23

18

3rd

OPTIMIST

MAS 81

PSA

HANIE AFIQAH BT MOHD FAMY

(5 DNC)

5 DNC

5 DNC

2

3

2

2

24

19

4th

OPTIMIST

MAS 45

PSA

NURUL FARAH IZZATI BT YUSOF

(5 DNC)

5 DNC

5 DNC

5 DNF

2

3

3

28

23

 

 

Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com

Double Handed Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 2, Scoring system: Appendix A

Rank

Fleet

Class

SailNo

Club

HelmName

CrewName

PY

R2

R3

R4

R5

R6

R7

Total

Nett

1st

Double Handed

LASER PICO

1

CSC

Lim Tze Seng

Jerome Teoh

1330

1

1

(3 DNS)

2

2

2

11

8

2nd

Double Handed

LASER PICO

NN

PSA

Roy Chin Guan

Sofea Alisha Bt Hairumizan

1330

(3 DNC)

3 DNC

3 DNS

1

1

1

12

9

 

Laser Fleet

Sailed: 7, Discards: 1, To count: 6, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A

Rank

Fleet

Class

SailNo

Club

HelmName

CrewName

PY

R1

R2

R3

R4

R5

R6

R7

Total

Nett

1st

Laser

LASER 4.7

11

PKSA

Mohd Hafiz Bin Zuraimi

 

1195

1

1

1

1

(2)

1

1

8

6

2nd

Laser

LASER RADIAL

192360

PSC

Jaslyn Leoh Lai Hoon

 

1135

(2)

2

2

2

2

2

2

14

12

3rd

Laser

LASER 4.7

88

PSA

Muhd Aliff Haikal Bin Hairumizan

 

1195

(4 DNC)

4 DNC

4 DNC

3

3

3

3

24

20

Sailwave Scoring Software 2.16.7
www.sailwave.com

Write a comment

Comments: 0