Laporan Hari Kedua Kejohanan

Kejohanan berjalan lancar pada hari ini. Bermula dengan cuaca sedikit baik pada awal pagi walaupun hujan turun tetapi hanyalah sekejap kira-kira 1jam sahaja. Sekitar jam 0930am cuaca semakin baik dan pelayar mulai melakukan persiapan bot.

Taklimat pertandingan diberikan dengan menekankkan kepada maksima perlumbaan akan dijalankan  pada hari ini. Juga masa bagi setiap perlumbaan akan dipanjangkan bagi membolehkan menguji gelanggang bagi kejohanan semasa Terengganu Open nanti. Sasaran bagi setiap perlumbaan melebihi 30min hingga ke 50 minit.

2 perlumbaan dapat dijalankan pada sebelah pagi dalam keadaan angin sekitar 5-7kts dengan gust kadang-kadang mencecah 10-11kts tetapi semakin menurun pada awal tengahari. Peserta kemudiaanya berehat untuk makan tengahari dan solat Zohor sebelum pertandingan diteruskan pada sesi petang.

Angin sedikit menurun pada perlumbaan sesi petang terutama kawasan berdekatan dengan Seberang Takir (angin dari Seberang takir) sekitar 4-6kts angin bertiup tetapi masih mempunyai beberapa patches gustyang perlu di awasi oleh pelayar. Menjelang 4pm rintik hujan mulai memasuki gelanggang dengan agak lebat pada mulanya (kepala hujan) tetapi untuk jangkamasa yang pendek kurang dari 10 min sebelum berhenti dan datang semula dengan rintik kecil. Angin mulai mati dan Perlumbaan di batalkan untuk hari ini; bersambung esok.

Keseluruhan 8 perlumbaan telah dapat dijalankan bagi kelas Optimist. Int 420 dengan 7 perlumbaan dan bagi kelas Laser 4.7 hanya 5 perlumbaan sahaja berjaya dilengkapkan dengan masih berhutang pertemuan group 3 dan 4 untuk R1 dan R4.

 

Keputusan keseluruhan bagi hari ke-2 adalah seperti berikut:

TERENGGANU INVITATION: DINGHIES MONSOON MADNESS 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU INVITATION: DINGHIES MONSOON MADNESS: Int 420 Day 1After 3 Races

Overall

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo PLD HelmName CrewName PY R1 R2 R3 Total Nett
1st INT 420 MAS 54604 MSNT-TESA TG MOHD MUSLIM BIN TUAN HASSAN TG MOHD AMIRUL ASYRAF BIN TG OTHMAN 1100 1 2 1 4 4
2nd INT 420 MAS 53342 MSNT-TESA FADILATUL HUSNA BTE RAMELI NADZIRAH BTE MOHD NOR 1100 2 1 2 5 5
3rd INT 420 MAS 53279 MSNT-TESA ELFEE SHAHRIZAN BIN ALIAS MUHAMMAD AMIRUL MUKMININ BIN RAMLI 1100 3 3 4 10 10
4th INT 420 911 MSNT-TESA ILHAM BIN WAHAB MUHAMMAD HAFIZ BIN HARUN 1200 4 4 3 11 11


gustmysailing.jimdo.com/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com

event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: LASER OVERALL DAY2

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st 1 LASER RADIAL KTR MUHAMMAD AMIRUL BIN RAMELI 1177 2 1 1 (12 RAF) 1 17 5
2nd 2 LASER STD SETIU MUHAMMAD FIRDAUS BIN MOHD 1090 (4) 4 1 1 1 11 7
3rd 2 LASER 4.7 KTR FATIN SOLEHAH BTE ABDUL RAHMAN 1230 1 2 2 2 (3) 10 7
4th 2 LASER RADIAL SETIU SHEIKH ABDUL SOMAD BIN SAIDI 1117 3 (5) 3 3 2 16 11
5th 1 LASER 4.7 KTR MAISARAH BTE MOHAMAD 1260 5 4 5 (12 DNC) 3 29 17
6th 4 LASER 4.7 KTR ANIS KHALISYA BTE MOHD REDZA 1240 (12 DNC) 1 3 12 DNC 4 32 20
7th 3 LASER RADIAL BESUT NIK ZULHAIMI BIN NIK KAMAL 1177 (12 DNC) 2 4 12 DNC 2 32 20
8th 4 LASER RADIAL KTR ELFEE SHAHRIZAN BIN ALIAS 1177 (12 DNC) 3 2 12 DNC 6 35 23
9th 3 LASER RADIAL BESUT MOHD FAKRULLAH BIN FAUZI 1177 (12 DNC) 3 5 12 DNC 4 36 24
10th 4 LASER RADIAL DUNGUN SULAIMAN HAFIZI BIN MOHD ROSLI 1177 (12 DNC) 6 4 12 DNC 5 39 27
11th 3 LASER 4.7 KTR FARIHIN KHALISAH BTE ABDUL RASID 1260 (12 DNC) 5 12 DNC 12 DNC 12 DNC 53 41


gustmysailing.jimdo.com/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com

event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: LASER BY CLASS DAY2

LASER 4.7 Class

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st 2 LASER 4.7 KTR FATIN SOLEHAH BTE ABDUL RAHMAN 1230 1 (2) 1 1 1 6 4
2nd 1 LASER 4.7 KTR MAISARAH BTE MOHAMAD 1260 2 1 2 (5 DNC) 1 11 6
3rd 4 LASER 4.7 KTR ANIS KHALISYA BTE MOHD REDZA 1240 (5 DNC) 1 1 5 DNC 2 14 9
4th 3 LASER 4.7 KTR FARIHIN KHALISAH BTE ABDUL RASID 1260 (5 DNC) 2 5 DNC 5 DNC 5 DNC 22 17

LASER RADIAL Class

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st 1 LASER RADIAL KTR MUHAMMAD AMIRUL BIN RAMELI 1177 1 1 1 (7 RAF) 1 11 4
2nd 2 LASER RADIAL SETIU SHEIKH ABDUL SOMAD BIN SAIDI 1117 (2) 2 1 1 1 7 5
3rd 4 LASER RADIAL KTR ELFEE SHAHRIZAN BIN ALIAS 1177 (7 DNC) 1 2 7 DNC 3 20 13
4th 3 LASER RADIAL BESUT NIK ZULHAIMI BIN NIK KAMAL 1177 (7 DNC) 2 2 7 DNC 2 20 13
5th 4 LASER RADIAL DUNGUN SULAIMAN HAFIZI BIN MOHD ROSLI 1177 (7 DNC) 3 3 7 DNC 2 22 15
6th 3 LASER RADIAL BESUT MOHD FAKRULLAH BIN FAUZI 1177 (7 DNC) 3 3 7 DNC 3 23 16

LASER STD Class

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st 2 LASER STD SETIU MUHAMMAD FIRDAUS BIN MOHD 1090 (1) 1 1 1 1 5 4


gustmysailing.jimdo.com/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com

event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: OPTIMIST OVERALL DAY 2

Overall

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: PY, Entries: 16, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division SailNo PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st BOYS OPEN UNDER 15 MAS 235 KTR ABDUL LATIF MANSOR 1000 1 1 (17 DSQ) 1 1 1 3 2 27 10
2nd BOYS OPEN UNDER 12 MAS 222 KTR MUHAMMAD IZZUDDIN BIN ABDUL RANI 1000 6 2 (17 DSQ) 5 3 3 1 3 40 23
3rd BOYS OPEN UNDER 15 MAS 227 KTR ASMAWI BIN AZMAN 1000 3 3 2 (7) 4 6 2 4 31 24
4th BOYS OPEN UNDER 15 MAS 233 KTR ALIF SAFARES BIN MOHD AZMI 1000 4 5 4 (10) 7 4 7 1 42 32
5th BOYS OPEN UNDER 10 236 KTR MOHD KHAIDIR BIN MOHD ZAHAWI 1050 2 6 (17 DSQ) 2 9 2 6 6 50 33
6th GIRLS OPEN UNDER 15 MAS 221 KTR AL YAUMA AKMA BTE ZULKIFELI 1000 7 4 3 3 5 7 4 (8) 41 33
7th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 231 KTR AL-INSYIRAH AINA BT ZULKIFELI 1050 8 7 (17 DSQ) 4 2 8 10 10 66 49
8th BOYS OPEN UNDER 12 MAS 230 KTR MOHD FAQIHUDIN BIN MAZALAN 1050 (12) 8 1 7 10 10 5 9 62 50
9th BOYS OPEN UNDER 12 MAS 220 KTR UMAR AL FAROUK BIN MOHD ZAHAWI 1000 5 10 (17 DSQ) 11 6 5 8 5 67 50
10th BOYS OPEN UNDER 12 MAS 228 KTR IKRAMI HAKIMI BIN MARHAM 1000 10 11 7 8 8 (12) 9 7 72 60
11th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 200 KTR NUR ATIKAH BINTI MOHD DIN 1050 11 13 6 10 (17 DNC) 11 11 13 92 75
12th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 232 KTR WAN FARAH FAHIRA BINTI WAN IMAN 1050 9 12 (17 DSQ) 12 11 9 12 11 93 76
13th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 223 KTR WAN SARAH EMALIN BTE WAN IMAN 1050 13 9 5 13 13 13 13 (15) 94 79
14th BOYS OPEN UNDER 10 MAS 211 KTR ASMADI BIN AZMAN 1060 14 14 9 (17 DNF) 12 14 17 DNS 12 109 92
15th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 229 KTR NUR ZULAIKHA BTE ABD HADI 1050 15 (17 DNF) 8 14 17 DNF 17 DNC 14 14 116 99
16th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 225 KTR AL-BAHIRAH AUNI BTE ZULKIFELI 1060 (17 DSQ) 17 DNC 17 DNC 17 DNC 17 RAF 17 DNC 17 DNC 17 DNC 136 119


gustmysailing.jimdo.com/terengganu-sailing-weeks/terengganu-close-finale-2013/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com

event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: OPTIMIST BY DIVISION DAY 2

OPEN UNDER 10 Division

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: PY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division SailNo PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st BOYS OPEN UNDER 10 236 KTR MOHD KHAIDIR BIN MOHD ZAHAWI 1050 1 1 (6 DSQ) 1 2 1 1 1 14 8
2nd GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 231 KTR AL-INSYIRAH AINA BT ZULKIFELI 1050 2 2 (6 DSQ) 2 1 2 2 2 19 13
3rd BOYS OPEN UNDER 10 MAS 211 KTR ASMADI BIN AZMAN 1060 3 3 2 (6 DNF) 3 3 6 DNS 3 29 23
4th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 229 KTR NUR ZULAIKHA BTE ABD HADI 1050 4 (6 DNF) 1 3 6 DNF 6 DNC 3 4 33 27
5th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 225 KTR AL-BAHIRAH AUNI BTE ZULKIFELI 1060 (6 DSQ) 6 DNC 6 DNC 6 DNC 6 RAF 6 DNC 6 DNC 6 DNC 48 42

OPEN UNDER 12 Division

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: PY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division SailNo PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st BOYS OPEN UNDER 12 MAS 222 KTR MUHAMMAD IZZUDDIN BIN ABDUL RANI 1000 2 1 (8 DSQ) 1 1 1 1 1 16 8
2nd BOYS OPEN UNDER 12 MAS 220 KTR UMAR AL FAROUK BIN MOHD ZAHAWI 1000 1 4 (8 DSQ) 5 2 2 3 2 27 19
3rd BOYS OPEN UNDER 12 MAS 230 KTR MOHD FAQIHUDIN BIN MAZALAN 1050 (6) 2 1 2 4 4 2 4 25 19
4th BOYS OPEN UNDER 12 MAS 228 KTR IKRAMI HAKIMI BIN MARHAM 1000 4 5 4 3 3 (6) 4 3 32 26
5th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 232 KTR WAN FARAH FAHIRA BINTI WAN IMAN 1050 3 6 (8 DSQ) 6 5 3 6 5 42 34
6th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 200 KTR NUR ATIKAH BINTI MOHD DIN 1050 5 7 3 4 (8 DNC) 5 5 6 43 35
7th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 223 KTR WAN SARAH EMALIN BTE WAN IMAN 1050 (7) 3 2 7 6 7 7 7 46 39

OPEN UNDER 15 Division

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division SailNo PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st BOYS OPEN UNDER 15 MAS 235 KTR ABDUL LATIF MANSOR 1000 1 1 (5 DSQ) 1 1 1 2 2 14 9
2nd BOYS OPEN UNDER 15 MAS 227 KTR ASMAWI BIN AZMAN 1000 2 2 1 (3) 2 3 1 3 17 14
3rd BOYS OPEN UNDER 15 MAS 233 KTR ALIF SAFARES BIN MOHD AZMI 1000 3 (4) 3 4 4 2 4 1 25 21
4th GIRLS OPEN UNDER 15 MAS 221 KTR AL YAUMA AKMA BTE ZULKIFELI 1000 (4) 3 2 2 3 4 3 4 25 21


gustmysailing.jimdo.com/terengganu-sailing-weeks/terengganu-close-finale-2013/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com

event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: OPTIMIST GIRLS DAY 2

GIRLS Fleet

Sailed: 8, Discards: 1, To count: 7, Rating system: PY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division SailNo PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 Total Nett
1st GIRLS OPEN UNDER 15 MAS 221 KTR AL YAUMA AKMA BTE ZULKIFELI 1000 1 1 1 1 (2) 1 1 1 9 7
2nd GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 231 KTR AL-INSYIRAH AINA BT ZULKIFELI 1050 2 2 (8 DSQ) 2 1 2 2 2 21 13
3rd GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 232 KTR WAN FARAH FAHIRA BINTI WAN IMAN 1050 3 4 (8 DSQ) 4 3 3 4 3 32 24
4th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 200 KTR NUR ATIKAH BINTI MOHD DIN 1050 4 5 3 3 (8 DNC) 4 3 4 34 26
5th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 223 KTR WAN SARAH EMALIN BTE WAN IMAN 1050 5 3 2 5 4 5 5 (6) 35 29
6th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 229 KTR NUR ZULAIKHA BTE ABD HADI 1050 6 (8 DNF) 4 6 8 DNF 8 DNC 6 5 51 43
7th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 225 KTR AL-BAHIRAH AUNI BTE ZULKIFELI 1060 (8 DSQ) 8 DNC 8 DNC 8 DNC 8 RAF 8 DNC 8 DNC 8 DNC 64 56


gustmysailing.jimdo.com/terengganu-sailing-weeks/terengganu-close-finale-2013/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com


Laporan hari Pertama Kejohanan

Hari Pertama Kejohanan berjalan dengan lancar. Keadaan sedikit kelam-kabut pada awal pagi setelah pada hari sebelumnya persiapan tidak sepenuhnya dapat berjalan dengan lancar dengan keadaan hujan turun bermula awal pagi hingga ke petangnya.

Seperti dimaklumkan hujan sekejap-sekejap turun pada sebelah pagi ini merencatkan persiapan bot, tetapi akhirnya menjelang tengahari hujan berhenti dan persiapan bot dapat dijalankan dengan sempurna.

Pertandingan dijalankan sedikit lewat selepas taklimat dijalankan dan langkah-langkah keselamatan telah sekali lagi ditekankan memandangkan keadaan cuaca boleh bertukar pada bila-bila masa. Kesemua bot Optimist berjaya dilengkapkan dengan beberapa penambahbaikan. Sayang sekali bot Laser mengalami beberapa masalah terutamanya kekurangan rigging dan foils menyebabkan ianya terpaksa dipertandingan dengan pecahan kepada 2 start dengan undian dilakukan.

Bagi kelas Int 420 hanya 3 bot sahaja sedia untuk dipertandingkan dengan kerosakan dan kekurangan pada beberapa peralatan utama melibatkan bag spinnaker dan juga trapeze wire.

Laluan pertandingan yang dijalankan hanya melibatkan windward-leeward course, dengan Optimist belayar di outer loop manakala dinghies di loop dalam (inner loop). Keadaan angin adalah baik sekitar 6-9kts dengan puff angin yang kerap memasuki gelanggang. Keadaan cuaca pada masa perumbaan adalah baik.

4 perlumbaan telah dapat dijalankan bagi kelas Optimist. manakala bagi kelas Int 420 sebanyak 3 perlumbaan. manakala bagi kelas Laser hanya Perlumbaan kedua sahaja berjaya dilengkapkan. perlumbaan 1 terpaksa dipertandingkan semula pada esok hari bagi start2nya kerana berlaku kesilapan undian bot, manakala bagi Race ke3 hanya Start 1sahaja sempat disiapkan.

Sekali lagi diingatkan perlumbaan ini menggunakan handicap helms bagi pelayar senior dan juga junior; bermakna keputusan sebenar berkemungkinan besar akan berubah walaupun anda mengugguli di garisan penamat tetapi corrected time belum tentu milik anda....

Keputusan hari pertama adalah seperti di bawah:


event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: FINAL INT 420 OPEN DAY 1

Overall

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class SailNo PLD HelmName CrewName PY R1 R2 R3 Total Nett
1st   INT 420 MAS 33279 SETIU TG MOHD MUSLIM BIN TUAN HASSAN TG MOHD AMIRUL ASYRAF BIN TG OTHMAN 1100 1 1 2 4 4
2nd   INT 420 36 SETIU-KTR FADILATUL HUSNA BTE RAMELI NADZIRAH BTE MOHD NOR 1100 2 2 1 5 5
3rd   INT 420 911 KTR MOHD ILHAM BIN WAHAB MUHAMMAD HAFIZ BIN HARUN 1200 4 DNF 4 DNC 3 11 11


http://gustmysailing.jimdo.com/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com


event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: FINAL LASER OPEN DAY1

Overall

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 11, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class SailNo PLD HelmName CrewName PY R1 R2 R3 Total Nett
1st 1 LASER RADIAL   KTR MUHAMMAD AMIRUL BIN RAMELI   1177 2 1 1 4 4
2nd 1 LASER 4.7 192322 KTR MAISARAH BTE MOHAMAD   1260 5 4 5 14 14
3rd 2 LASER 4.7 192322 KTR FATIN SOLEHAH BTE ABDUL RAHMAN   1230 1 2 12 DNC 15 15
4th 4 LASER 4.7 192322 KTR ANIS KHALISYA BTE MOHD REDZA   1240 12 DNC 1 3 16 16
5th 4 LASER RADIAL 192322 KTR ELFEE SHAHRIZAN BIN ALIAS   1177 12 DNC 3 2 17 17
6th 2 LASER RADIAL 192322 SETIU SHEIKH ABDUL SOMAD BIN SAIDI   1117 3 5 12 DNC 20 20
7th 2 LASER STD 192364 SETIU MUHAMMAD FIRDAUS BIN MOHD   1090 4 4 12 DNC 20 20
8th 4 LASER RADIAL 192323 DUNGUN SULAIMAN   1177 12 DNC 6 4 22 22
9th 3 LASER RADIAL 192323 BESUT NIK ZULHAIMI BIN NIK KAMAL   1177 12 DNC 2 12 DNC 26 26
10th 3 LASER RADIAL 192323 BESUT MOHD FAKRULLAH BIN FAUZI   1177 12 DNC 3 12 DNC 27 27
11th 3 LASER 4.7 192322 KTR FARIHIN KHALISAH BTE ABDUL RASID   1260 12 DNC 5 12 DNC 29 29


gustmysailing.jimdo.com/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com

event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: FINAL LASER BY CLASS DAY1

LASER 4.7 Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class SailNo PLD HelmName CrewName PY R1 R2 R3 Total Nett
1st 1 LASER 4.7 192322 KTR MAISARAH BTE MOHAMAD   1260 2 1 2 5 5
2nd 4 LASER 4.7 192322 KTR ANIS KHALISYA BTE MOHD REDZA   1240 5 DNC 1 1 7 7
3rd 2 LASER 4.7 192322 KTR FATIN SOLEHAH BTE ABDUL RAHMAN   1230 1 2 5 DNC 8 8
4th 3 LASER 4.7 192322 KTR FARIHIN KHALISAH BTE ABDUL RASID   1260 5 DNC 2 5 DNC 12 12

LASER RADIAL Class

Sailed: 3, Discards: 0, To count: 3, Rating system: PY, Entries: 6, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class SailNo PLD HelmName CrewName PY R1 R2 R3 Total Nett
1st 1 LASER RADIAL   KTR MUHAMMAD AMIRUL BIN RAMELI   1177 1 1 1 3 3
2nd 4 LASER RADIAL 192322 KTR ELFEE SHAHRIZAN BIN ALIAS   1177 7 DNC 1 2 10 10
3rd 2 LASER RADIAL 192322 SETIU SHEIKH ABDUL SOMAD BIN SAIDI   1117 2 2 7 DNC 11 11
4th 4 LASER RADIAL 192323 DUNGUN SULAIMAN   1177 7 DNC 3 3 13 13
5th 3 LASER RADIAL 192323 BESUT NIK ZULHAIMI BIN NIK KAMAL   1177 7 DNC 2 7 DNC 16 16
6th 3 LASER RADIAL 192323 BESUT MOHD FAKRULLAH BIN FAUZI   1177 7 DNC 3 7 DNC 17 17

LASER STD Class

Sailed: 2, Discards: 0, To count: 2, Rating system: PY, Entries: 1, Scoring system: Appendix A
Rank Division Class SailNo PLD HelmName CrewName PY R1 R2 Total Nett
1st 2 LASER STD 192364 SETIU MUHAMMAD FIRDAUS BIN MOHD   1090 1 1 2 2


gustmysailing.jimdo.com/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com


Download
Optimist Overall Day 1
Keputusan hari pertama bagi kelas Optimist Overall. Menggunakan handicap kepada pelayar senior dan Junior.
4 perlumbaan dijalankan dengan 14 penyertaan
Optimist Overall Day 1.htm.html
HTML Document 123.0 KB
event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: OPTIMIST OVERALL DAY 1

Overall

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 16, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division SailNo PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st BOYS OPEN UNDER 15 MAS 227 KTR ASMAWI BIN AZMAN 1000 3 3 2 7 15 15
2nd GIRLS OPEN UNDER 15 MAS 221 KTR AL AUYOMA BTE ZULKIFLI 1000 7 4 3 3 17 17
3rd BOYS OPEN UNDER 15 MAS 235 KTR ABDUL LATIF MANSOR 1000 1 1 17 DSQ 1 20 20
4th BOYS OPEN UNDER 15 MAS 233 KTR ALIF SAFARES BIN MOHD AZMI 1000 4 5 4 10 23 23
5th BOYS OPEN UNDER 10 236 KTR MOHD KHAIDIR BIN MOHD ZAHAWI 1050 2 6 17 DSQ 2 27 27
6th BOYS OPEN UNDER 12 MAS 230 KTR MOHD FAQIHUDIN BIN MAZALAN 1050 12 8 1 7 28 28
7th BOYS OPEN UNDER 12 MAS 222 KTR MUHAMMAD IZZUDDIN BIN ABDUL RANI 1000 6 2 17 DSQ 5 30 30
8th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 231 KTR AL-INSYIRAH AINA BT ZULKIFLI 1050 8 7 17 DSQ 4 36 36
9th BOYS OPEN UNDER 12 MAS 228 KTR IKRAMI HAKIMI BIN MARHAM 1000 10 11 7 8 36 36
10th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 223 KTR WAN SARAH EMALIN BTE WAN IMAN 1050 13 9 5 13 40 40
11th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 200 KTR NUR ATIKAH BINTI MOHD DIN 1050 11 13 6 10 40 40
12th BOYS OPEN UNDER 12 MAS 220 KTR UMAR AL FAROUK BIN MOHD ZAHAWI 1000 5 10 17 DSQ 11 43 43
13th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 232 KTR WAN FARAH FAHIRA BINTI WAN IMAN 1050 9 12 17 DSQ 12 50 50
14th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 229 KTR NUR ZULAIKHA BTE ABD HADI 1050 15 17 DNF 8 14 54 54
15th BOYS OPEN UNDER 10 MAS 211 KTR ASMADI BIN AZMAN 1060 14 14 9 17 DNF 54 54
16th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 225 KTR AL-BAHIRAH AUNI BTE ZULKIFELI 1060 17 DSQ 17 DNC 17 DNC 17 DNC 68 68


gustmysailing.jimdo.com/terengganu-sailing-weeks/terengganu-close-finale-2013/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com

Download
Optimist By Division (Age) Day 1
keputusan di pecahkan kepada 3 kategori umur:
1. Bawah 15 Terbuka: seramai 4 pelayar
2. Bawah 12 Terbuka: seramai 7 pelayar dan
3. Bawah 10 Terbuka: Seramai 5 pelayar
Optimist Division Day 1.htm.html
HTML Document 136.6 KB
event burgee

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013

HERITAGE ISLAND, KUALA TERENGGANU

TERENGGANU CLOSE FINALE 2013: OPTIMIST BY DIVISION DAY 1

OPEN UNDER 10 Division

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division SailNo PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st BOYS OPEN UNDER 10 236 KTR MOHD KHAIDIR BIN MOHD ZAHAWI 1050 1 1 6 DSQ 1 9 9
2nd GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 231 KTR AL-INSYIRAH AINA BT ZULKIFLI 1050 2 2 6 DSQ 2 12 12
3rd GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 229 KTR NUR ZULAIKHA BTE ABD HADI 1050 4 6 DNF 1 3 14 14
4th BOYS OPEN UNDER 10 MAS 211 KTR ASMADI BIN AZMAN 1060 3 3 2 6 DNF 14 14
5th GIRLS OPEN UNDER 10 MAS 225 KTR AL-BAHIRAH AUNI BTE ZULKIFELI 1060 6 DSQ 6 DNC 6 DNC 6 DNC 24 24

OPEN UNDER 12 Division

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 7, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division SailNo PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st BOYS OPEN UNDER 12 MAS 230 KTR MOHD FAQIHUDIN BIN MAZALAN 1050 6 2 1 2 11 11
2nd BOYS OPEN UNDER 12 MAS 222 KTR MUHAMMAD IZZUDDIN BIN ABDUL RANI 1000 2 1 8 DSQ 1 12 12
3rd BOYS OPEN UNDER 12 MAS 228 KTR IKRAMI HAKIMI BIN MARHAM 1000 4 5 4 3 16 16
4th BOYS OPEN UNDER 12 MAS 220 KTR UMAR AL FAROUK BIN MOHD ZAHAWI 1000 1 4 8 DSQ 5 18 18
5th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 223 KTR WAN SARAH EMALIN BTE WAN IMAN 1050 7 3 2 7 19 19
6th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 200 KTR NUR ATIKAH BINTI MOHD DIN 1050 5 7 3 4 19 19
7th GIRLS OPEN UNDER 12 MAS 232 KTR WAN FARAH FAHIRA BINTI WAN IMAN 1050 3 6 8 DSQ 6 23 23

OPEN UNDER 15 Division

Sailed: 4, Discards: 0, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Division SailNo PLD HelmName PY R1 R2 R3 R4 Total Nett
1st BOYS OPEN UNDER 15 MAS 235 KTR ABDUL LATIF MANSOR 1000 1 1 5 DSQ 1 8 8
2nd BOYS OPEN UNDER 15 MAS 227 KTR ASMAWI BIN AZMAN 1000 2 2 1 3 8 8
3rd GIRLS OPEN UNDER 15 MAS 221 KTR AL AUYOMA BTE ZULKIFLI 1000 4 3 2 2 11 11
4th BOYS OPEN UNDER 15 MAS 233 KTR ALIF SAFARES BIN MOHD AZMI 1000 3 4 3 4 14 14


gustmysailing.jimdo.com/terengganu-sailing-weeks/terengganu-close-finale-2013/
abdulraniidris@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com